DKK Stojeszyn

 

Zakładka

 

Dyskusyjny Klub Książki w Stojeszynie

       W styczniu 2007 r. Filia Biblioteczna w Stojeszynie Pierwszym zainaugurowała cykl spotkań z czytelnikami w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki (DKK).

      

    Celem działalności Dyskusyjnych Klubów Książki jest przede wszystkim wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dorosłych  i młodzieży oraz promocja dobrej, wartościowej literatury, dlatego także w Polsce pojawił się pomysł, aby stworzyć miejsca, w których miłośnicy literatury będą mogli spotkać się i porozmawiać o przeczytanych książkach.

      

   Inicjatorem i koordynatorem sieci DKK na terenie Polski jest Instytut Książki, który opracował model prowadzenia klubów w polskich bibliotekach w oparciu o angielskie wzorce i powołał je do życia w ramach programu rozwoju czytelnictwa "Tu czytamy".  Projekt realizowany pod  honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

      

  "Tu czytamy" to wieloletni, ogólnopolski program, mający na celu wykreowanie mody na czytanie poprzez akcentowanie przyjemności płynących z kontaktu z wartościową literaturą. Uczestnicy klubu, żeby czerpać radość z dyskusji o literaturze, nie muszą się na niej znać, bowiem spotkania klubu mają być przede wszystkim doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu w gronie osób o podobnych zainteresowaniach.

  Najważniejsze informacje o naszym Dziecięco- Młodzieżowym Dyskusyjnym Klubie Książki:

- w województwie Klubami opiekuje się koordynator Magdalena Wójcikiewicz

- opiekunem klubu jest bibliotekarka Alfreda Gierłach

- klubowicze spotykają się dwa razy  w miesiącu i dyskutują o wybranej książce, którą przeczytali wcześniej, 

-  spotkania nie mają ściśle ustalonej formy, są nieformalne lub uprzednio przygotowane,        
- są prowadzone przez moderatora albo przez członków Klubu
-  na spotkaniach klubowicze mogą podzielić się swoimi wrażeniami z przeczytanej lektury, mogą zapoznać się z nowymi autorami i gatunkami literackimi,
-  uczestnicy nie muszą prowadzić poważnych dyskusji literackich ani znać się na literaturze

 

     Uwieńczeniem naszych czytelniczych doświadczeń są liczne recenzje, zamieszczane na stronach: Instytutu Książki  w Warszawie i Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej  im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie oraz w kwartalniku  „Wieści Gminne. W roku 2008  odbyło się  spotkanie autorskie z Martą Fox a w 2009 z Anną Onichimowską . Klubowicze chętnie biorą udział w konkursach organizowanych przez Instytut Książki.    Od stycznia 2010 siedziba  klubu oznaczona jest specjalną naklejką „Tu działa Dyskusyjny Klub Książki”


Wszystkich, którzy lubią czytać książki i mają ochotę o nich porozmawiać

zapraszamy do:

 Filii Bibliotecznej w Stojeszynie Pierwszym     Tel.(15) 8715 410

 
Wygenerowano w sekund: 0.02
14,521,452 unikalnych wizyt